Idea wyjazdu
Pierwsze dni w nowym otoczeniu bywają wymagające – nagle staje się przed koniecznością podejmowania trudnych decyzji, istotnych dla dalszej edukacji i życia towarzyskiego.
Wejściówka na SGH to niepowtarzalna okazja znalezienia odpowiedzi na wszystkie pytania, nurtujące świeżo upieczonego studenta! Po naszym wyjeździe rozpoczęcie studiów nie będzie żadnym wyzwaniem.
Wybór wykładowców
Rekrutacja do kół naukowych
Aplikowanie na staże i programy zagraniczne
Wybór wykładowców
Rekrutacja do kół naukowych
Aplikowanie na staże i programy zagraniczne
O nas
Wejściówka na SGH to świetny start uczelnianej przygody.
Wejście do nowej społeczności, liczącej kilka tysięcy osób, może być na początku przytłaczające. Nasze doświadczenie pokazuje, że w czasie wykładów czy ćwiczeń wcale nie jest tak łatwo poznawać nowych ludzi, a na pewno relacje te nie są tak mocno zakorzenione, jak znajomości z zerówki. Dzięki Wejściówce, pierwsze dni na uczelni mogą okazać się jeszcze ciekawszą przygodą!
Zachęcamy również do bycia z nami na bieżąco i polubienia naszego fanpage’a na Facebooku:
Zalety wyjazdu
* Wyjazd zorganizowany zgodnie z wytycznymi Ministerstwa Zdrowia oraz Głównego Inspektoratu Sanitarnego
Warsztaty
Uczestnictwo w praktycznych warsztatach i spotkaniach informacyjnych dotyczących życia na SGH
Imprezy
Wzięcie udziału w długich i (nie)zapomnianych imprezach integracyjnych
Uczelnia
Poznanie „pułapek uczelnianych” – przedmiotów i wykładowców, których warto omijać
Networking
Poznanie wybitnych osobistości ze świata nauki i biznesu
Kadra

Tymek Lech
Student II roku na kierunku Finanse i Rachunkowość, uczestnik zeszłorocznej zerówki. Uważa, że każda okazja jest dobra na spotkanie z przyjaciółmi i imprezę. Jeśli nie ma go tam, to prawdopodobnie coś czyta albo pracuje. Oprócz tego jest fanem siatkówki, szachów i gotowania.

Piotr Kaczyński
Student II roku Ekonomii i Matematyki. Wiceprezes ds. Nauki i Rozwoju. Uwielbia chillhop i zieloną herbatę. Najczęściej można go spotkać w bibliotece, a jeśli go tam nie ma to znaczy, że rok akademicki się skończył, a on dziarsko biega po górach i zaczepia wszystkich na szlaku.

Marcin Grygo
Student III roku na kierunku Finanse i Rachunkowość. Prezes SKN Ekonomii Politycznej. Miłośnik freedivingu i rollercoastera na rynku kryptowalut. Każdy dzień rozpoczyna od ulubionej argentyńskiej yerba mate i składanki rocka eksperymentalnego. W wolnych chwilach lubi pobrzdąkać na gitarze i oglądnąć mecz ukochanej Barçy. Koneser rozmów na abstrakcyjne tematy i wybitnie czarnego humoru.

Aleksandra Kaszkiel
Studentka III roku na kierunku Finanse i Rachunkowość. Wiceprezeska SKN Ekonomii Politycznej ds. Finansów i Administracji. Na zerówkę zabiera maskę i płetwy i czeka na śmiałków, którzy odważą się z nią ponurkować w poszukiwaniu potwora z mazurskich głębin. Chętnie udzieli szybkiej lekcji z języka włoskiego jak i podzieli się przemyśleniami na temat kapitalizmu (uwaga, drażliwy temat). Miłośniczka podróży rowerowych i leśnych wędrówek, uważa że najlepiej rozmawia się o polityce przy zbieraniu grzybów.

Julia Jasionowska
Studentka III roku na kierunku Finanse i Rachunkowość. Wiceprezeska ds. HR w SKN Ekonomii Politycznej. Miłośniczka glutenu i długich poranków z kawusią. Fanka podcastów o tematyce biznesowej i politycznej, ale też tych o holistycznym podejściu do życia. Jej zdaniem Macklemore “Can’t Hold Us” to obowiązkowy utwór każdej dobrej imprezy (zatem możecie spodziewać się, że usłyszycie go dość często :P).

Emilia Krasowska
Studentka II roku na kierunku MIESI. Wiceprezeska ds. Marketingu. W wolny weekend spotkasz ją na spacerze z psami na Mazurach, gdzieś za granicą albo na warszawskiej Rakiecie. Uwielbia wszystko co retro i vintage (z nią nastaw się na hity lat 80…). Chętnie maluje, piecze i chodzi do kina zanim wieczorem pójdzie w balet! Wielbicielka nart, skuterów wodnych i innych szybkich pojazdów. Kocha lasy, wodę i inne kwiatki a okolice Guzianki zna jak własną kieszeń, więc z nią się nie zgubicie!

Emilia Wróblewska
Baristka w trakcie przerwy od studiów. W SKN EP Wiceprezeska ds. Stowarzyszenia Ekonomii Politycznej. Rzuciła studia na SGH, żeby oddać się poznawaniu tajników parzenia kawy i w przyszłości rozpocząć studia związane z jej największą pasją – geografią. Kocha górskie wędrówki, wspinaczkę i noclegi pod gołym niebem. Miłośniczka języka ukraińskiego marząca o wakacjach na ukraińskim Krymie. Dzień rozpoczyna od serii kilkudziesięciu bardzo głośnych budzików, a kończy słuchając podcastów w towarzystwie dużego kubka kawy na mleku owsianym.

Marta Wilczak
Studentka II roku na kierunku Finanse i rachunkowość. Wiceprezeska ds. Kontaktu z Partnerami. Uważa, że nie ma okazji, do której nie pasowałaby któraś z piosenek Eltona Johna. Miłośniczka długich rozmów i spacerów, w szczególności tych, które kończą się w barach na Nowym Świecie. Spokojniejsze dni spędza grając w planszówki w ulubionych kawiarniach.
Goście
Oprócz naszej kadry, na wyjeździe będzie można poznać wiele wybitnych osób, wywodzących się z bardzo różnych środowisk. Opowiedzą Ci o przesłankach, które kierowały ich życiowymi decyzjami oraz poznasz ich pracę „od kuchni”.
Członkowie Samorządu Studentów
Jesteś społecznikiem? Chcesz mieć realny wpływ na kształt uczelni i w przyszłości kandydować do gremiów odpowiedzialnych chociażby za jakość kształcenia? Samorząd Studentów SGH działa w dwóch obszarach – prowadzi stałe działania na rzecz ochrony praw i interesów studentów oraz zajmuje się tworzeniem jednych z największych projektów na uczelni. Na naszym wyjeździe spotkasz przedstawicieli tej właśnie organizacji.
Liderzy świata biznesu
Wielu studentów SGH myśli o założeniu własnej firmy lub start-up’u. Na naszym wyjeździe możesz spodziewać się inspirującego spotkania z osobą, która przeszła tę drogę. Kto wie, może na Wejściówce poznasz swoich przyszłych wspólników? 😉
Eksperci korporacyjni
A może zdecydujesz się pokierować swoją przyszłość w stronę najwyższych pięter warszawskich wieżowców? Praca w audycie czy konsultingu to wyzwania, na które trzeba być odpowiednio przygotowanym! Czy może być coś lepszego niż Q&A z wieloletnimi pracownikami Wielkiej Czwórki?
Zakwaterowanie
14-18 września 2022 r. (5 dni)
Ośrodek Guzianka przy jeziorze Bełdany
2, 3, 4 osobowe
śniadanie i obiadokolacja
Rozrywka
drużynowe wyzwania sportowe (lądowe i wodne)
udział w spływie kajakowym
gry i zabawy integracyjne, codzienne imprezy tematyczne
gra we „flanki” i „beerponga”
turniej debat (nie)oksfordzkich, w luźniejszej atmosferze, z udziałem wysokoprocentowych alkoholi
Dodatkowe atrakcje
- spotkania z przedstawicielami firm konsultingowych i nie tylko
- przedstawienie oferty i procesu rekrutacji wybranych SKN-ów SGH
- turniej Dragons’ Den – do wygrania wartościowe nagrody!
Więcej możliwości
- korzystanie z atrakcji salonu gier i 2 torów do kręgli
- gra w tenisa, koszykówkę, siatkówkę
- wypożyczenia rowerów, sprzętu sportowego i wodnego
Imprezy tematyczne
codziennie inny motyw przewodni
Polak na wakacjach
Fiesta Mexicana
Neon 80’s party
Miejska dżungla
Dlaczego z nami?
Żaden wyjazd zerowy nie zagwarantuje Ci kontaktu z tak ambitnym gronem młodych, inteligentnych osób. Naszym celem nie jest, jak w przypadku innych zerówek, stworzenie tygodniowego maratonu alkoholowego, tylko praktycznego wyjazdu, który wniesie nową wartość w życie uczestników. A przede wszystkim, najprawdopodobniej poznasz tu przyjaciół na lata!
Koszt wyjazdu: 799 zł
Cena obejmuje:
- transport na trasie Warszawa – Guzianka – Warszawa
- zakwaterowanie z wyżywieniem w ośrodku o podwyższonym standardzie
- ubezpieczenie
- korzystanie z infrastruktury ośrodka
- przygotowane atrakcje przedstawione w programie